Vinařství

Borgo Molino

Vinařství Borgo Molino, ležící nedaleko Trevisa mezi svahy Conegliano a Valdobbiadene, bylo založeno v roce 1922. V těchto dnech vedou vinařství dva bratři.

Zuani

Malé vinařství Zuani vede Patrizia Felluga - dcera slavného Marca Fellugy. Vše se točí kolem jedné excelentní CRU vinice Zuani s hrozny Friulano, Chardonnay, Pinot Grigio a Sauvignon, ze kterých tvoří pouze 2 vína: Zuani Vigne - ovocné a svěží víno a Zuani Zuani - výběr z hroznů, který zraje v barikových sudech.

Ferreira

jedno z nejstarších vinařství v době založení oblasti Douro, jako základní region pro výrobu portského vína. Značka Ferreira se snaží už víc jak 250 let spojovat nejvyšší kvalitu se symbolem a kulturou země Douro.

LOBKOWICZ

Lobkowicz vinařství Mělník je výrobcem jakostního vína z vlastních hroznů. Podnik navazuje na staletou tradici vinařství na Mělníku a je se 45 ha vinic největším producentem ve městě.

Domäne Wachau

Vinařství Domäne Wachau je pevně spojeno s regionem Wachau. Představuje zhruba 420 hektarů vinic světově proslulého vinařského regionu s jeho typickými kamennými zídkami a příkrými terasami obhospodařovanými 600-ti sty členy vinařského společenství.

Abbona

Již po dlouhá léta se malé vinařství Abbona snaží do tradiční výroby vín z Piemontu přidat své vlastní nápady, ale hlavně, jak sám tvrdí majitel Marziano Abbona, své srdce. Stejnou měrou na kvalitě vína se podílejí jak procesy vinařství, tak typické piemontské klima a výborná půda bohatá na vápenec. Výsledkem jsou pak vína vysoké kvality, elegantní chuti a báječné vůně.

Blatel

Blatnické vinařství má dlouholetou tradici. První písemná zmínka pochází již ze 14. a 15. stol., kdy se vozívalo víno z Blatnice až do Prahy.

Vinohrad

Vinařský dům Vinohrad Horní Věstonice